STARIGRAD PAKLENICA   Wakacje w Chorwacji

     

button_homebutton_hotelebutton_pensjbutton_apartmbutton_camping


Sukosan to małe miasteczo położone ok. 10 km od Zadaru. W pobliżu znajduje się największy port jachtowy na Adriatyku mogący pomieścić 1200 łodzi, który stanowi doskonałą bazę rejsową po Adriatyku. To miasteczko z wąskimi uliczkami, typowymi dla miast o charakterze śródziemnomorskim. Napotkać tu można wiele śladów historii sięgających czasów rzymskich, a wśród nich Kościół. Św. Kisjana z 11 stulecia czy chociażby pozostałości letniej rezydencji arcybiskupa Zadaru pochodzące z wieku 15-tego jak również rzymski akwedukt. Pierwsza pisemna wzmianka o tym miasteczku pochodzi z 1289 roku. W pobliżu znajduje się aż pięć Parków Narodowych, które również warto zwiedzić.

Kwatery w Sukosanie:  
Apartamenty A-S1
to nowy dom, w tym roku oddany do u
żytku, dobrze wyposażony i urządzony, z dużym ogrodem i blisko plaży.


                            strzalka  czytaj dalej
Apartamenty A-S2
to r
ównież nowy dom, oddalony od morza zaledwie 80 m. Apartamenty są bardzo dobrze wyposażone i urządzone.


                            strzalka  czytaj dalej

Sukosan jest małym miasteczkiem ale z doskonale rozbudowaną bazą turystyczną. Domy zlokalizowane, budowane są z dala od głównych dróg, z dala od zgiełku. Plaże są dość szerokie jak na warunki chorwackie, żwirowe i kamieniste, w dużej części żwirowo-piaszczyste. Przeważnie są to plaże z łagodnym zejściem do morza, nadające się dla dzieci.

                                    
strzalka  więcej apartamentów w Sukosan

 
Copyright © ARTime.de

mówimy po chorwacku            ׀            poznaj chorwacką kuchnię            ׀            kontaktstarigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica chorwacja wakacje wczasy noclegi kwatery apartamenty camping urlop starigrad paklenica